fbpx

6 przykładów chatbotów, które pomagają ci w codziennym życiu

5 listopada 2018

Chatboty, szczególnie te dostępne w Messengerze, stają się coraz popularniejsze. Wpływa na to szeroka dostępność platformy i fakt, że już ponad 2,27 miliarda ludzi posiada profil na Facebooku. Większość z nich na co dzień korzysta z Messengera, dzięki czemu firmy zyskują potężny kanał dotarcia. W jaki sposób można wykorzystać ten potencjał do osiągnięcia swoich celów biznesowych? Jak zrobiły to inne firmy?

  1. Spotify – playlisty w Messengerze

Ze szwedzkiego serwisu muzycznego online korzysta już ponad 170 milionów użytkowników, z których 75 milionów wybrało płatną usługę premium. To często pierwsze źródło, do jakiego sięgają ludzie poszukujący nowej muzyki. Spotify korzysta więc z bota w Messengerze, aby wysyłać swoje rekomendacje na podstawie serii pytań pogłębiających.

spotify-bot-incred

 

  1. Najświeższe informacje z The Wall Street Journal

Wersja online amerykańskiego dziennika gospodarczego również zaimplementowała bota w Messengerze. Dzięki temu możemy codziennie (lub rzadziej, w zależności od preferencji) otrzymywać informacje ze świata ekonomii, giełdy czy technologii. Bot bazuje na prostych komendach, które pomagają w personalizacji przesyłanych użytkownikowi treści.

wsj-bot-incred

  1. Bot Duolingo, który uczy cię języków obcych

Duolingo to bezpłatna aplikacja do nauki języków obcych, z której korzysta już ponad 300 milionów osób. Opiera się o zasady grywalizacji i naucza już 37 języków, w tym tak egzotycznych, jak swahili, chiński, arabski, a nawet… klingoński. Użytkownicy systemów iOS mogą w ramach aplikacji mobilnej nie tylko przechodzić kolejne poziomy, ale również rozmawiać z botem. Na razie dostępne są trzy języki z perspektywą na rozwój kolejnych.

duolingo-bot-incred

  1. MeditateBot – naucz się medytować

Choć brzmi to zaskakująco, Bot w Messengerze oferuje również naukę medytacji. Aplikacja Calm rozwinęła chatbota MeditateBot, który oprócz propozycji ściągnięcia programu Calm podaje wskazówki, jak się wyciszyć. Wystarczy wybrać interesującą nas opcję, znaleźć wygodne miejsce do medytacji i zrelaksować się.

meditatebot-bot-incred

  1. Trenuj z Daily FitBot

Daily FitBot, to chatbot w Messengerze, który ułatwia regularne ćwiczenia fizyczne. Bot może wysyłać ci codzienną dawkę motywacji oraz plany treningowe. W zależności od poziomu, do wyboru są opcje dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych. Wszystkie ćwiczenia można ukończyć w 30 minut lub mniej.

dailyfit-bot-incred

  1. Podróżuj z pomocą linii KLM

Holenderskie linie lotnicze, wchodzące w skład holdingu Air France-KLM, uruchomiły w Messengerze chatbota, który pomaga w zaplanowaniu podróży. Od wyszukania odpowiedniego lotu, przez zarezerwowanie biletów, aż po sprawdzenie bagażu i przekierowanie do planu lotniska w Amsterdamie.

klm-bot-incred


Zastanawiasz się nad chatbotem, który wesprze twój biznes? Zobacz, jak możemy ci pomóc. Skontaktuj się z nami przez zakładkę Kontakt lub na fanpage’u. Pozwól, aby chatbot przejął część twoich codziennych obowiązków i oszczędził twój czas.